• Filtry
 • Sortuj według
  ...
 • Wyróżniony
  Kawa Mokka Mocha
  Kawa ziarnista – Mokka (Mocha) 12.00 240.00 

  Mokka  to miasto portowe w Jemenie, skąd wywodzi się kawa, która została przetransportowana do Holandii i została tam rozpowszechniona.

  Nasza kawa Jemeńska Mokka to wysokogatunkowa Arabica w wyraźnym, intensywnym sposobie palenia. Charakteryzuje się wyraźnym smakiem czekoladowym, gładką delikatną konsystencją, lekko słodkawym aromatem i niską kwasowością. Tak w dużym skrócie możemy określić tę wyjątkową kawę, która uprawiana jest w szczególny sposób. Plantacje położone są na wysokości 1800 m n.p.m. na „tarasach” wyciętych w stokach gór. W tym suchym klimacie nawadnianie upraw jest bardzo oszczędne, tak więc wodę dostarcza się bezpośrednio do korzeni krzewów. Ten trudny i wymagający klimat ma ogromny wpływ na smak tej kawy ale również sposób jej przygotowania. Jej delikatny i zrównoważony smak niewątpliwie docenią miłośnicy klasyki.

  Najintensywniejszy napar uzyskujemy poprzez jej gotowanie w tygielku, ale również odpowiednio mielona może być przygotowana w kawiarce, ekspresie lub w sposób alternatywny. Kawę należy przechowywać w miejscu suchym, gdzie nie będzie narażona na wchłanianie obcych aromatów. Najbardziej intensywny smak ma kawa świeżo zmielona. Najdrobniej mielimy gdy jest zaparzana w tygielku lub klasycznie, średnio i grubiej w ekspresach ciśnieniowych, przelewowych oraz tych z tłokiem.

  Dlaczego warto wybrać Kawę Ziarnistą – Mokka (Mocha)?

  1. Wyjątkowy smak, jakość i aromat:
   • Nasza kawa Mokka to prawdziwa uczta dla zmysłów. Jej intensywny, czekoladowy aromat i głęboki, bogaty smak przeniosą Cię wprost do kawowych plantacji, gdzie starannie zbierane ziarna są palone z największą dbałością o szczegóły.
  2. Idealna do przygotowania Mocha:
   • Marzysz o perfekcyjnej Mocha, która połączy w sobie smak kawy i czekolady w idealnych proporcjach? Nasza kawa Mokka jest stworzona właśnie do tego! Dzięki niej stworzysz napój, który zachwyci Cię swoją głębią i bogactwem smaków.
  3. Wszechstronność:
   • Nasza kawa Mokka doskonale sprawdzi się nie tylko w przygotowaniu klasycznej Mocha. Możesz wykorzystać ją również do innych kawowych specjałów, takich jak espresso, cappuccino czy latte, ciesząc się zawsze wyjątkowym smakiem.

rekomendowane produkty


Mój koszyk
Lista życzeń
Ostatnio oglądane
Porównaj produkty (0 Produkty)
Porównaj produkt
Porównaj produkt
Porównaj produkt
Porównaj produkt
Kategorie